ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7831433
*
nr 783 1433
Spegel
Empirestil. , höjd: 76
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 oktober 2012
kl 18:04:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/10 21:17:15
1
500 kr
9/10 07:31:34
2
150 kr
9/10 10:09:25
3
500 kr
9/10 10:10:10
3
550 kr
9/10 16:17:09
4
600 kr
14/10 16:52:44
5
700 kr
14/10 22:22:04
1
1.100 kr
15/10 13:54:36
6
1.000 kr
15/10 13:54:52
6
1.200 kr
15/10 16:37:00
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 783 1433
Spegel
Empirestil. , höjd: 76
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 oktober 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/10 21:17:15 | 1 | 500 kr |
9/10 07:31:34 | 2 | 150 kr |
9/10 10:09:25 | 3 | 500 kr |
9/10 10:10:10 | 3 | 550 kr |
9/10 16:17:09 | 4 | 600 kr |
14/10 16:52:44 | 5 | 700 kr |
14/10 22:22:04 | 1 | 1.100 kr |
15/10 13:54:36 | 6 | 1.000 kr |
15/10 13:54:52 | 6 | 1.200 kr |
15/10 16:37:00 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27